Roosdaal en Belleheide worden 'partner in sport'

Roosdaal en het Belleheide Center ondertekenden woensdagavond het charter ‘partner in sport’. De vrijblijvende overeenkomst, waarvan het idee groeide in de Roosdaalse Sportraad, houdt een reeks tegemoetkomingen in voor de Roosdaalse verenigingen.

In ruil mag Belleheide Center gebruik maken van het materiaal van de gemeentelijke uitleendienst en krijgt Belleheide prioriteit als locatie bij sportieve activiteiten van de gemeente.

[pullquote]’Belleheide Center is en blijft volledig privé, maar het is een win-win voor zowel onze verenigingen als voor Belleheide’

schepen Johan Van Lierde[/pullquote]

‘Belleheide doet een achttal tegemoetkomingen. Zo kunnen Roosdaalse verenigingen dankzij het charter tijdens de daluren de grote zaal aan halve prijs huren (20 euro in plaats van 40 euro)’, zegt schepen Johan Van Lierde (CD&V). ‘Onder meer voor onze seniorenverenigingen is dat interessant.’

‘Er worden ook een aantal vergaderruimtes gratis ter beschikking gesteld van de verenigingen en personen met een handicap krijgen 30 procent korting. Het charter houdt voor de gemeente dus geen financiële tussenkomst in. Belleheide Center is en blijft volledig privé, maar het is een win-win voor zowel onze verenigingen als voor Belleheide.’

Tijdens de gemeenteraad vroeg oppositiefractie N-VA om in het charter ook om aandacht voor het gebruik van het Nederlands. Een amendement dat de communicatie met de gemeente en de gebruikers uitsluitend in het Nederlands mag verlopen werd unaniem goedgekeurd.