Mathias Legley wint 64ste Brussel-Opwijk

De 64ste editie van Brussel-Opwijk, de Vlaams-Brabantse openingsklassieker voor beloften en elites zonder contract, werd zondagnamiddag gewonnen door Matthias Legley. In de laatste rechte lijn bleef de 23-jarige belofte uit Waregem ruim voor op zijn medevluchter Stef Van Zummeren, die net niet werd teruggegrepen door de achtervolgende groep.

Legley ontsnapte samen met Ignazio Moser, Maarten Craeghs en Van Zummeren net voor het ingaan van de drie plaatselijke ronden uit een kopgroep van 43 renners, maar de voorsprong ging nooit boven de 25 seconden.

Die kopgroep kwam halfweg de wedstrijd tot stand en sloeg al snel de beslissende kloof.

Legley demarreerde in de laatste kilometer weg van van zijn medevluchters. Moser en Craeghs volgden eerst nog op enkele meters, maar in de bocht van de Klaarstraat met het Heiveld, op 500 meter van de meet, namen ze hun bocht iets te breed en belandden ze allebei in de dranghekken.

Moser en Craeghs kwamen er gelukkig vanaf met wat schrammen, maar in plaats van nummers 1 en 2 eindigden ze als nummers 36 en 37.

Brussel-Opwijk – Elite 1.12 (195 deelnemers)

1.  Legley Mathias (Eseg Douai)

2.  Van Zummeren Stef (Team 3m)

3.  Bouvry Dieter (EFC-Omega Pharma-Quick.Step)

4.  Teuns Dylan (BMC Development Team)

5.  Van Meirhaeghe Jef (Lotto Belisol U23)

6.  Warnier Antoine (Color Code – Biowanze)

7.  Naesen Oliver (Cibel)

8.  Vanreyten Joachim (EFC-Omega Pharma-Quick.Step)

9.  De Man Jaap Team 3m)

10.  Vliegen Loïc (BMC Development Team) 

Opwijk – Juniores (96 deelnemers)

1.  Moons Steven (Royal Cureghem Sportief)

2.  Roels Laurens (Royal Cureghem Sportief)

3.  Van Den Bossche Angelo (Vistamedia Hamme)

4.  Hallie Joey (wv Viking Waterland)

5.  Kloeck Dariokalas (Cycling Team 99 Schriek)

6.  Joris Ward (Kon. Balen B.C.)

7.  Bogaerts Stijn (Apt-Spie-Douterloigne Ct)

8.  Denorre Steve (Royal Velo Sport Peruwelz – Bury)

9.  Vancampenhout Ignace (Young Cycling Team)

10.  Voogt Danny (wv Viking Waterland)

Opwijk – Nieuwelingen (52 deelnemers)

1.  Van Moer Brent (Wielerteam Waasland)

2.  Huys Laurens (Royal Velo Sport Peruwelz – Bury)

3.  Bero Sean (Team Cycliste De Hesbaye)

4.  Delbaen Michael (Wielerclub Steeds Vooraan)

5.  Walschap Sam (Wk Noord-West-Brabant)

6.  Van Hauwermeiren Michiel (Wielerteam Waasland)

7.  Van De Wille Nick (Wk Noord-West-Brabant)

8.  Baert Siebren (Rudyco-Janatrans Cycling Team)

9.  Colman Alex (Vistamedia Hamme)

10. Haelterman Glen (Napoleon Games – St Martinus Ct – Kerksken)

Royaal Lokaal

Royaal Lokaal

Je zou ook interesse kunnen hebben in...