Leerlingen krijgen uitleg over dodehoekspiegel

Zopas werden alle vijfde leerjaren van de Grimbergse scholen uitgenodigd om De Lus te fietsen. Net als vorige jaren was ook vrije basisschool Prinsenhof op de afspraak. “De leerlingen van het vijfde leerjaar vonden de tocht van ongeveer 25 km ondanks het koude weer bijzonder fijn en uitdagend”, zegt directeur Benjamin Rombaut. “Een leuke extra dit jaar was ook de vrachtwagen van de gemeente die ze op het parcours tegenkwamen. Daar werden de kinderen uitgenodigd om uitleg te krijgen over de dodehoekspiegel en mochten ze ook zelf eens in de vrachtwagen zitten.”

Deelname aan De Lus is niet alleen een heel leuke en sportieve activiteit. Meer dan dat, past deze activiteit volledig binnen het verkeersbeleid waar we in onze school aan werken. Mobiliteit in Grimbergen is niet altijd evident en onze leerlingen bewust maken van de voordelen van het gebruik van de fiets maar ook behendigheid in het verkeer aanleren zijn belangrijke leerdoelen. We zijn dan ook dankbaar dat de gemeente Grimbergen deze activiteiten organiseert. In het zesde leerjaar nemen al onze leerlingen ook deel aan het grote fietsexamen. Op die manier willen we ze klaarstomen om naar het secundair onderwijs te gaan. Veel leerlingen zullen zich immers dan ook moeten verplaatsen met de fiets en hoe meer we nu inzetten op veiligheid hoe meer onze leerlingen daar later de vruchten van plukken.

Populair in editie Vilvoorde-Grimbergen-Meise