SC Wolvertem heeft nood aan synthetisch veld

Vierdeklasser SC Wolvertem heeft dringend nood aan een synthetisch veld in het Frans Lathouwersstadion.

‘We hebben dit absoluut nodig om onze 400 jeugdspelers deftig te laten trainen. Nu liggen onze terreinen er zo slecht bij dat wij gewoon spelers verliezen. Iedereen klaagt steen en been’, klinkt het. De gronden zijn echter wel eigendom van de gemeente en die zit momenteel op droog zaad. Er zijn onderhandelingen bezig om toch tot een oplossing te komen.

Vierdeklasser SC Wolvertem slaakt een noodkreet. De drie grote voetbalvelden en het kleine veldje op de Veilinglaan zijn overbelast. Er zijn dan ook liefst 25 ploegen op actief met in totaal 400 jeugdspelers.

‘We hebben een synthetisch veld nodig om onze jeugd deftig te laten trainen’, stelt voorzitter Jan Lathouwers onomwonden. ‘Van 12 december tot 15 februari hebben wij de velden gewoon niet kunnen gebruiken omdat ze door de weersomstandigheden onbespeelbaar waren. We zijn steeds moeten uitwijken naar de sporthal of synthetische velden in de buurgemeenten. Maar dat kost allemaal extra geld.’

‘Het is echt nodig voor onze spelertjes’, gaat sportief verantwoordelijke Cris Lion verder. ‘Want we kunnen hen op deze manier geen deftige opleiding meer geven. Er zijn hier al heel veel ballen verloren geshot. Dat komt echt niet omdat ze er niets van zouden kunnen maar puur door de staat van het veld.’

‘Mensen betalen ook 275 tot 350 euro lidgeld’, vervolgt Lathouwers. ‘Zij willen terecht waar voor hun geld. Onder meer op Facebook regent het dan ook klachten van spelers, trainers en ouders. Uiteindelijk verliezen we ook spelers hierdoor.’

‘We spelen dan ook nog nationaal met de jeugd. Sommige ploegen komen van andere provincies naar hier om dan te horen dat de wedstrijd niet kan doorgaan. Deze winter hebben we het 3 weken na elkaar voorgehad. Er is zelfs een spelertje afgevoerd met de 100 deze winter en dat had puur te maken met de staat van het veld…’

Voor de aanleg van een synthetisch plein moet je rekenen op een bedrag van ruim 400.000 euro. Momenteel wordt er hierover onderhandeld met de gemeente, de eigenaar van de velden.

‘Wij vragen dat zij de investering doen. Maar we hebben begrip voor het feit dat de gemeente het momenteel fincnancieel niet breed heeft. We hebben een voorstel tot compromis gedaan waarbij wij een deel mee financieren en bijvoorbeeld 10 jaar lang elk jaar een toelage krijgen waardoor we een deel terugkrijgen. Op die manier zouden ze de kost wat kunnen spreiden. Dit zou ook een 10.000 euro per jaar uitsparen aan kosten van onderhoud. Een synthetisch veld wil namelijk ook zeggen dat de andere pleinen minder zouden afzien en er ook beter zouden bijliggen.’

Het gemeentebestuur heeft alvast beloofd om de vraag van SC Wolvertem te onderzoeken. Dat er sowieso iets gaat moeten gebeuren, staat buiten kijf volgens Lathouwers.

‘Wij krijgen van een extern auditbureau vier sterren voor onze jeugdopleiding. Daarmee zitten we bij de betere in België. Maar dat gaat op deze manier niet blijven duren. Wij zijn in Londerzeel, Grimbergen en Meise omsingeld door clubs met goeie, synthetische velden. Je kan de club nog zo goed runnen, je kan dat niet blijven verkopen als je infrastructuur niet op hetzelfde niveau zit.’

Populair in editie Vilvoorde-Grimbergen-Meise