MERCHTEM - Aan deze tentoonstelling is heel wat werk voorafgegaan, maar wat de Merchtemse fotoclub in het August De Boeckhuis laat zien compenseert dit ruimschoots en getuigt toch wel van de kunde van de leden-amateurfotografen.
Op 14, 15 en 16 november kan deze tentoonstelling bezocht worden en het is zeker de moeite waard om eens te gaan kijken naar de 90 ingelijste beelden die de 25 deelnemende fotografen wisten te vangen in hun lens. Naast dit alles kunnen op het televisiescherm ook nog foto’s bekeken worden die op 21 juli 2025 tijdens de schitterende praalstoet in Merchtem werden genomen.

Op donderdag 13 november ging de vernissage door. Het was geen vrijdag nochtans, maar toch zat het even tegen doordat na de speeches het licht uitviel in het ganse gebouw. Na een halfuur wachten was het euvel opgelost want met een zaklamp gaan verkennen was nu ook niet ideaal. Dit is slechts een voetnoot in de marge.

Jean-Paul Van den Abeele mocht als voorzitter van Fotoclub Merchtem terecht een fiere borst opzetten. “Hier wordt het resultaat getoond van de jaarwerking van onze vereniging. Fotografie is meer dan techniek. Het is een taal zonder woorden want een foto kan in stilte spreken, emotie vangen en de tijd stilzetten. Iedere tentoongestelde foto vertelt een eigen verhaal, gevormd door licht, schaduw, kleur en de nieuwsgierige blik van de maker.”
Ook burgemeester Maarten Mast stak zijn bewondering voor het werk van de vereniging niet onder stoelen of banken. En op het moment dat iedereen zich opmaakte om de tentoonstelling te gaan ontdekken viel dus het licht uit. Toen het licht weer aanfloepte en de eerste “wow en wauw’s” weerklonken was dat alweer verleden tijd.
Het fotosalon is toegankelijk op:
Vrijdag 14 november van 19 tot 22 uur
Zaterdag 15 november van 14 tot 19 uur
Zondag van 16 november van 10 tot 17 uur
(eb)












