Renovatie sportcentrum Ternat kost 5,4 miljoen

AFFLIGEM / LIEDEKERKE / TERNAT - Ternat krijgt 682.000 euro subsidie van de Vlaamse overheid voor de renovatie van het gemeentelijke zwembad. De totale renovatie van het sportcentrum wordt geraamd op 5,4 miljoen euro, waarvan 2,7 miljoen euro voor het zwembad.

Het renovatiedossier, begeleid door Farys, is intussen volledig klaar. Volgende week wordt de bouwaanvraag ingediend. Het is de bedoeling dat de verbouwingen begin september starten en dat het volledig vernieuwde sportcentrum de deuren opent op 1 september 2017.

ā€œHet sportcentrum wordt volledig gestript. Alle beglazing, binnenbekleding, vloeren en technische installaties worden vernieuwd, met de nadruk op duurzaamheid en energie-efficiĆ«ntie. Het goede nieuws is dat de betonstructuur van het gebouw globaal gezien nog zeer goed is. Dat hebben testen uitgewezen. Er zijn enkel wat lokale herstellingen nodigā€, zegt Kim De Wever, beheerder van de sport- en jeugdsite.

ā€œNa de renovatie zal de indeling van het sportcentrum er anders uitzien. Het cafĆ©taria komt waar nu de inkomhal is. Het wordt een cafĆ©taria met verdieping en een buitenterras. De nieuwe zaal voor gevechtssporten komt op de plaats van het huidige cafĆ©taria en krijgt een volwaardige uitrusting. Het onthaal en de administratieve backoffice worden ƩƩn geheel.ā€

ā€œOok aan de toegankelijkheid van het sportcentrum wordt alle aandacht besteed, met onder meer ook een lift. Momenteel kunnen mensen met mobiele beperkingen niet overal terecht in de sporthal, terwijl er hier toch ook heel wat G-sportwerkingen zijn.ā€

Of er zonnepanelen komen is nog niet zeker, dat is afhankelijk van de stabiliteitsstudie van het dak die momenteel aan de gang is. Er komt in samenwerking met Sint-Angela ook een extra parking voor 80 auto’s aan de achterzijde, via de ’t Serclaesstraat.

Zwemclubs naar Liedekerke

De zwemclubs die het zwembad van Ternat gebruiken mogen tijdens de sluitingsperiode voor het grootste deel gebruik maken van het zwembad van Liedekerke.

ā€œWe hebben wel wat moeten schuiven met de bestaande regelingenā€, zegt Steven Van Linthout (CD&V), schepen van Sport in Liedekerke. ā€œOns bad zal vanaf september ook op zondag open zijn voor vrij zwemmen. Momenteel is enkel het bad van Ternat die dag open.ā€

Tijdelijke sporthal

Voor de clubs die competities spelen en normaal gebruik maken van de Ternatse sporthal komt er vanaf 1 september een tijdelijke sporthal op het terrein van de hockeyclub Green Devils in de Vitseroelstraat.

ā€œHet wordt een kopie van de bestaande oppervlakte van de sporthal, met een sportvloer, kleedkamers en douche, maar geen cafĆ©taria. Drie leveranciers van dergelijke constructies hebben ingetekend en momenteel wordt onderhandeld wie het contract krijgt. De tijdelijke sporthal blijft staan tot eind mei 2017. De kostprijs wordt geraamd op 320.000 euro.ā€

Op 2, 3 en 4 september komt er ook een groot sluitingsfeest voor het oude sportcentrum. Alle sportclubs worden uitgenodigd om daarover mee na te denken.

Intergemeentelijke samenwerking

Eerder raakte al bekend dat ook Liedekerke en Affligem mee bijdragen in het Ternatse project. Die intergemeentelijke samenwerking was ook een voorwaarde om van de Vlaamse subsidies te kunnen genieten.

Ternat, Affligem en Liedekerke werken al langer goed samen op vlak van sportinfrastructuur. De zwembaden van zowel Liedekerke als Ternat worden beheerd door de watermaatschappij Farys. De openingsuren zijn op elkaar afgestemd en beide baden hebben eenzelfde prijzenstructuur. Meerbeurtenkaarten zijn ook in beide zwembaden geldig.

ā€œLiedekerke en Ternat betaalden destijds mee voor de wielerpiste in Affligem, terwijl Affligem voor zijn inwoners meebetaald voor het gebruik van de zwembaden in Ternat en Liedekerkeā€, zegt Herman Steppe, de Affligemse schepen van Sport. ā€œVanuit Affligem zijn er jaarlijks 8.000 zwembeurten in Liedekerke en duizend zwembeurten in Ternat.ā€

Ook Liedekerke krijgt een Vlaamse subsidie van 108.000 euro voor de renovatie van het dak van het zwembad Heuvelkouter. De werkzaamheden starten begin 2018 en de kostprijs wordt geraamd op 370.000 euro.

Reageren op dit artikel

Online reageren kan enkel op artikels van de laatste veertien dagen via onderstaand vakje. Reacties worden gemodereerd.