REGIO - Tussen Kerstmis en Nieuwjaar brengt Celtix boksen terug naar Merchtem. Een maand later dan gewoonlijk, maar de 15de editie van het Prime Time-boksgala belooft ook nu weer een knaller te gaan worden.
Kickboksen is een nog altijd groeiende sport en bij Celtix – 300 actieve leden – blijft mentor en trainer Roger Van Audenhove kampioenen aan de lopende band produceren. En er zitten er nog wat in de wachtkamer. Voor de atleten is Prime Time het moment om voor de eerste keer in de ring te stappen en/of eens te kunnen schitteren voor eigen volk. Prime Time is niet alleen een kerstgala, maar tevens een dag waarop de ring vanaf de middag omzeggens geen moment leeg is.
Het begint al om 12.30 uur met een langgerekt voorprogramma of meer dan twintig kampen met jeugdige en talentvolle boksers. Om 18.30 uur wordt het grovere geschut van stal gehaald “Afsluiten in stijl met een avond boordevol adrenaline of het ultieme eindejaarsgala voor elke vechtsportliefhebber,” zo voorspelt de website van Celtix. Voilà!



De organiserende club opent met Rube Vermeir en Joran Goossens. Daarna volgt de grote comeback van Emilie De Leeuw voor eigen volk. Zij ging twee jaar geleden vroeg onderuit in de Merchtemse sporthal, maar heeft ondertussen hard aan de weg getimmerd. “Klaar om te knallen en mij te bewijzen,” aldus de Merchtemse. Net voor de pauze treedt ook Kimberley Van Damme in de ring. Daarna volgt er nog de kamp met Michael De Smedt met de Celtix titel FMT -86kg als inzet. Hij neemt het op tegen Blazej Bikowski.
Er is nog een tweede titelkamp en hiermee wordt het gala ook afgesloten. Hiervoor treedt Lauren Hermans in de ring voor de Europese titel in de -55kg. De Opwijkse pakte eind oktober de wereldtitel in die categorie en krijgt voor dit duel een Portugese tegenover zich. De tandartsassistente is er klaar voor en dit wordt ongetwijfeld een fel duel. Hermans mag voor eigen volk aantreden en wil zich tonen.



Ook Lauren’s moeder, Ellen Van Mingeroet, stapt opnieuw tussen de touwen. Haar erg uit de hand gelopen hobby van “ik wil ook wel eens in die ring staan”, is overgeslagen naar fanatiek trainen in die zin dat dit al haar vijfde kamp is! Na haar komt de Merchtemse diamant, Henri Waucquez. Ook naar hem is het uitkijken. Henri is een sierlijke bokser en gaf vorig seizoen zijn tegenstander een ferm pak rammel. En dan is er nog Ryan Dejaen! De Opwijkenaar, die al jaren bokst, zou nu al in de ringtouwen willen bijten. Hij maakte al verschillende edities van Prime Time mee en wil zich ook deze keer laten gelden.
Prime Time 15 op zaterdag 27 december in de Merchtemse sporthal. Vanaf 12 uur zwaaien de deuren al open. (eb)








