KLJ Landjuweel in Merchtem

REGIO - Zondag 24 augustus organiseert jeugdbeweging KLJ het Landjuweel, de tweejaarlijkse Belgische kampioenschappen van de KLJ-sporten. Meer dan 1400 KLJ’ers nemen het tegen elkaar op in volkssporten zoals touwtrekken, vendelen, wimpelen, dansen en piramidebouwen.

Om de twee jaar organiseert één van de 255 KLJ-afdelingen het Landjuweel. Dit jaar is het aan KLJ Merchtem in de provincie Vlaams-Brabant. In het laatste weekend van augustus zullen 56 afdelingen van over heel Vlaanderen samenkomen om het tegen elkaar op te nemen in verschillende sportdisciplines. KLJ-afdelingen trainen bijna een half jaar lang, vaak verschillende keren per week, om tijdens de sportzomer te schitteren. Dat maakt KLJ misschien wel de sportiefste jeugdbeweging van België.

“Het Landjuweel is meer dan een nationaal sportfeest,” aldus KLJ-voorzitter Jef Malfliet. “Het hele weekend lang worden er activiteiten georganiseerd voor KLJ’ers ouder dan 16 jaar. Op vrijdag 22 augustus warmen we alvast op tijdens een dikke fuif en op zaterdag 23 augustus kunnen KLJ’ers ontspannen met boerderijspelen of een zwempartij en eindigt de dag met een heuse BBQ en livemuziek.

Zondag barst de strijd dan echt los. ’s Ochtends komen alle KLJ’ers aan en vinden de voorrondes plaats. Dan tonen alle KLJ’ers hun reeksen voor de 180 juryleden. Vanaf 13.30 uur is het grote publiek welkom en strijden de drie beste groepen per discipline om de prijzen in de finales.”

Afspraak in Merchtem aan de Meerpoelstraat. (eb)

0 0 stemmen
Artikel waardering

Reageren op dit artikel

Online reageren kan enkel op artikels van de laatste veertien dagen via onderstaand vakje. Reacties worden gemodereerd.
Abonneer
Laat het weten als er
guest

0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Topartikels bij Goeiedag.be

0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x