MERCHTEM - Op de eerste dag van de Ceciliaviering worden bij de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia uit Merchtem traditioneel de eretekens uitgereikt voor de jarenlange staat van dienst voor de muzikanten en in dezelfde adem ook voor de trouwe leden.
Na de rondgang op zaterdagnamiddag door het centrum – iets dat bij de Harmonie nog altijd in ere wordt gehouden – was het tijd voor het familiefeest. Een speech van de voorzitter, komische acts en lekker eten, alles passeerde de revue. Telkenmale is het ook uitkijken naar het moment voor de gedecoreerden en het uitreiken van de diploma’s.
Alvorens de lijst te overlopen mag er toch even stil gestaan worden bij de prestaties van Jan Janssens voor 60 jaar musiceren en Jef Bogaerts (94) voor zijn 80-jarig lidmaatschap van de muziekvereniging. Eens Harmonie, altijd Harmonie zeker! Een staande ovatie viel beiden te beurt en zij gingen samen met de andere laureaten op de foto.
Hierna het lijstje:
75 jaar muzikant: Janssens Jan
60 jaar muzikant: Daelemans Roger
55 jaar muzikant: Van Ranst Danny, Van Ranst Cristiaan, Van den Abbeele Veerle
45 jaar muzikant: Van den Abbeele Gerlinde, Versluys Jenny, Abbeloos Marion
25 jaar muzikant: De Naeyer Kelly, Schelkens Arno
15 jaar muzikant: Van Praet Petra, Franken Jens, Horemans Boris
80 jaar lid: Bogaerts Jozef
60 jaar lid: De Smedt Beni
55 jaar lid: De Neve Chris, Van Den Eynde Paul, Van den Eede Georgette
15 jaar lid: Vertongen Alice, De Bast Liliane, De Backer Chris, Wijns Kwinten, Van Laethem Christof, Lanhove Erik, Thomas Marie-Jeanne, Balcaen Rita, Meersman Rudi, De Pauw Jos, Wijnants Dirk, Van Den Bergh Marleen, Martens Sylvie.
(eb)










