In augustus meldden we al dat Frank Wynants op de ouderlijke boerderij in de Koeweidestraat een kleine wijnplantage – 400 stokken – had aangeplant. De Merchtemnaar die al een tijdje in het Limburgse Lummen resideert liet toen verstaan dat dit pas een begin was en dat er grootsere plannen waren.
De voorbije weken werd achter de boerderij een stuk weide plantrijp gemaakt en op maandag 5 mei gingen nog eens 2.324 wijnstokken de grond in. Dat gebeurde machinaal. Het is een firma uit het Groot-Hertogdom Luxemburg die zich daarom bekommerde. Dit bedrijf van Carlo Faber is daarin gespecialiseerd en is drie weken aan het werk in België. De moeite waard om deze planters eens aan het werk te zien.



Twee mannen bevolken de machine, de ene zorgt voor de stokken en de andere voegt er een ijzeren paaltje aan toe. Alles gaat tegelijk de grond in en tegen de avond was de nieuwe wijngaard aangeplant.
Er gingen verschillende druivensoorten in de aarde. Voor schuimwijn waren dat Sauvignier gris, Johaniter en Solaris. De andere rassen luisterden naar Chardonnay massale, Auxerrois massale, Riesling, Pinot gris en Ortega.



Wie al eens wil proeven moet nog wel enkele jaartjes geduld oefenen. Een ding is zeker, het Wijndomein Wynants is in volle expansie. Frank heeft zelfs al zijn eigen logo gecreëerd en met een link naar de steltenlopers is Merchtem niet ver af. (eb)



