MEISE - Het lokaal bestuur van Meise roept inwoners en imkers op om mee te helpen in de strijd tegen de Aziatische hoornaar. Door nesten op te sporen, meldingen te doen en vallen te plaatsen wil de gemeente de populatie van deze invasieve soort zoveel mogelijk beperken.
De Aziatische hoornaar vormt een bedreiging voor honingbijen, andere bestuivers, de fruitteelt en de biodiversiteit. Volledig uitroeien is volgens de gemeente niet meer haalbaar, maar door samen te werken met inwoners en imkers kan de impact wel beperkt worden. Het gemeentebestuur overlegde daarom met lokale imkers om tips en ervaringen uit te wisselen.
In deze periode van het jaar bouwen de koninginnen zogenaamde embryonale nesten. Die zijn vaak niet groter dan een pingpongbal en hangen meestal op beschutte plaatsen lager dan twee meter, bijvoorbeeld aan dakranden, bij tuinhuisjes, veranda’s of carports. Daardoor zijn ze relatief makkelijk te ontdekken.
“De kleine nesten die nu verschijnen, zijn nog relatief eenvoudig op te sporen en te verwijderen. Hoe sneller we ingrijpen, hoe groter het effect”, zegt burgemeester Gerda Van den Brande (N-VA), bevoegd voor Dierenwelzijn.
Vanaf april groeien de nesten uit tot een primair nest ter grootte van een tennisbal. Ook die hangen vaak nog laag. Wie zo’n nest ontdekt, probeert het best niet zelf te bestrijden maar meldt het aan de brandweer, een erkende verdelger, een imker of de dienst leefmilieu van de gemeente. Meldingen kunnen ook gebeuren via www.vespawatch.be
.
“Onze lokale imkers beschikken over heel wat kennis en ervaring. Door samen te werken met hen en met onze inwoners versterken we de aanpak tegen deze invasieve soort”, zegt schepen van Leefmilieu Tom Heyvaert (LB+).
Inwoners die een Aziatische hoornaar zien, kunnen bovendien helpen door een val te plaatsen. Zo’n val is gratis af te halen aan het administratief centrum in Meise. Grote nesten hoog in bomen verschijnen meestal pas tussen juli en oktober.
Bestuur schakelt inwoners en imkers in tegen Aziatische hoornaar
Reageren op dit artikel
Online reageren kan enkel op artikels van de laatste veertien dagen via onderstaand vakje. Reacties worden gemodereerd.
Abonneer
0 Reacties







