MEISE - De leden van Chiro Westrode uit Wolvertem waren dit jaar op zomerkamp in Tenville, waar ze veel aandacht besteedden aan zonnebescherming. Dankzij een preventiecampagne van AG, in samenwerking met Chirojeugd Vlaanderen, ontdekten de kinderen hoe ze zich kunnen wapenen tegen de zon, zonder in te boeten aan plezier.
Niet onbelangrijk, want uit onderzoek blijkt dat 6 op 10 kinderen al eens zonnebrand opliep tijdens een zomerkamp. Op kamp maken kinderen de hele dag buiten plezier, en dat betekent ook dat ze vaak blootgesteld worden aan de zon. Nochtans is bescherming tegen schadelijke uv-stralen belangrijk, want uit onderzoek blijkt dat kinderen op kamp regelmatig verbranden: 6 op 10 liep al eens zonnebrand op tijdens een zomerkamp van een jeugdvereniging, speelpleinwerking of buitenschoolse opvang. Extra bescherming is dus zeker welkom.
Daarom installeerde verzekeraar AG deze zomer smeerpalen met zonnecrème factor 50 op kampplaatsen, waaronder ook op het kamp van Chiro Westrode uit Wolvertem. Het kamp ontving daarnaast ook een educatief pakket met een infobrochure, uv-tattoos en leuke spelletjes die de kinderen op een speelse manier bewust maken van het belang van ‘weren, kleren en smeren’.
De tijdelijke uv-tatoeages, gemaakt van speciale inkt, zijn versierd met een surfplank of strandvlieger die in de volle zon zichtbaar wordt en in de schaduw bijna onzichtbaar blijft. Het oplichten van de tekening is voor de deelnemertjes van het kamp het signaal om zich in te smeren aan de smeerpaal op het terrein.