Strombeek-Bever werd donderdagochtend opgeschrikt door een brand in een appartementsgebouw aan de Luitberg. Het vuur brak uit op de tweede verdieping in een flat die momenteel te koop staat. Er vielen geen slachtoffers. Uit voorzorg werden de bewoners van de bovenliggende appartementen geƫvacueerd.
De brand ontstond rond 10.53 uur. De hulpdiensten kwamen meteen ter plaatse en de brandweer kreeg het vuur al snel onder controle. āDe bewoners van het derde en vierde verdiep werden wel uit voorzorg geĆ«vacueerd maar niemand raakte gewondā, zegt woordvoerder Wouter Jeanfils van brandweerzone Vlaams-Brabant West. āDe brand was na een goed half uur geblust waarop onze ploegen gestart zijn met de ventilatie.ā
De oorzaak van de brand is accidenteel zo blijkt na onderzoek door een branddeskundige. āUit de bevindingen van de branddeskundige is gebleken dat de brand werd veroorzaakt door een onbewust op warmte-elementen geplaatst tapijt, dat oververhit raakte en in brand vloogā, laat parketwoordvoerster Ingrid Moriau weten. āHet vuur breidde zich snel uit naar een nabijgelegen gordijn, wat de situatie verergerde.ā De aanpalende woningen liepen geen schade op.