Paaltjes moeten sluipverkeer en snelheid intomen in Asbeek.

ASSE - De gemeente Asse heeft drie wegversmallingen geplaatst in de Heedstraat. De maatregel moet het drukke sluipverkeer intomen.

De Heedstraat vormt de verbinding tussen de drukke Edingsesteenweg en het dorpscentrum van Asbeek. Tijdens de ochtend- en avondspits wordt de straat vaak gebruikt als sluipweg richting het op- en afrittencomplex van de E40 in Ternat.

De wegversmallingen zijn er gekomen na overleg tussen de gemeente en het dorpscomité. De maatregelen om Asbeek veiliger te maken gingen in de vorige legislatuur al van start met de komst van een zone 30 en flitscontroles. De nieuwe maatregel moet nu ook de Heedstraat veiliger maken.

Tijdens controles bleek dat veel automobilisten de gaspedaal iets te diep induwen. Daarom heeft de gemeente beslist om in te grijpen. Om het dorpscentrum van Asbeek te vrijwaren van sluipverkeer, vraagt het buurtcomité ook om enkele straten te knippen. “In dat geval is er alleen nog plaatselijk verkeer mogelijk maar dat kunnen we voorlopig echt niet maken”, aldus schepen Jan De Backer.

“Het verkeer moet door Asbeek kunnen blijven rijden maar dan wel op een veilige manier en aan een aanvaardbare snelheid. Volgend jaar starten de werken voor de heraanleg van de Varent. Doordat de Varent dan wordt afgesloten, zal er automatisch een knip zijn voor het sluipverkeer. Deze werken zullen twee jaar duren, nadien kunnen we bekijken wat er nog nodig is” aldus schepen De Backer.

0 0 stemmen
Artikel waardering

Reageren op dit artikel

Online reageren kan enkel op artikels van de laatste veertien dagen via onderstaand vakje. Reacties worden gemodereerd.
Abonneer
Laat het weten als er
guest

0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Topartikels editie Asse-Merchtem-Opwijk

0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x