Resultaten: Controleactie vervoersbewijzen De Lijn en verkeersactie “Donkere dagen”politie AMOW.

ASSE / MERCHTEM / OPWIJK - Dinsdag 18 november hield de polittiezone AMOW in samenwerking met vervoersmaatschappij De Lijn opnieuw een controleactie rond de vervoersbewijzen van de reizigers. Daarnaast was er op donderdag 20 november een verkeersactie ‘Donkere Dagen’. De resultaten van beide acties kan je hier lezen.

Controleactie vervoersbewijzen in samenwerking met De Lijn – 18/11/’25
Op dinsdag 18 november werden de passagiers van 29 bussen van vervoersmaatschappij De Lijn onderwerpen aan een controle van hun vervoersbewijs. Daarbij werden in totaal 462 reizigers gecontroleerd. 91,34% van hen was volledig in orde en had een geldig vervoersbewijs bij zich.
Tijdens de controles werd één persoon aangetroffen die illegaal in ons land verbleef en bovendien geseind stond. Hiervoor werden dan ook de nodige vaststellingen verricht.

Verkeersactie ‘Donkere Dagen’ – 20/11/’25
Tijdens de actie ‘Donkere Dagen’ voerde onze verkeersdienst gerichte controles uit op het dragen van de gordel in de wagen en op de verlichting van fietsers. Er werd eveneens aandacht besteed aan het gebruik van de gsm achter het stuur. Daarna werd er overgegaan tot een algemene statische voertuigencontrole waarbij bestuurders gecontroleerd werden op rijden onder invloed van alcohol en de boorddocumenten van hun voertuigen werden nagekeken. Er werden tevens snelheidscontroles gehouden.

Rijden onder invloed
In totaal werden 125 bestuurders aan een alcoholcontrole onderworpen, waarbij iedere sampling een negatief resultaat gaf. Een resultaat waar de politie zeer tevreden mee is.

Snelheid
990 voertuigen werden op hun snelheid gecontroleerd. Maar liefst 99,7% van de bestuurders hield zich aan de maximum toegelaten snelheid van 70km/u

Overige inbreuken
Tijdens de controles werden er ook andere inbreuken vastgesteld. Daarvoor werden verschillende PV’s opgesteld voor diverse inbreuken. (niet dragen van de gordel, gebruik gsm, vervallen technische controle, voorlopig rijbewijs…)

0 0 stemmen
Artikel waardering

Reageren op dit artikel

Online reageren kan enkel op artikels van de laatste veertien dagen via onderstaand vakje. Reacties worden gemodereerd.
Abonneer
Laat het weten als er
guest

0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Topartikels editie Asse-Merchtem-Opwijk

0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x