Lege rekken, stapels boeken die liggen te wachten om in de juiste doos ingepakt te worden en de werklieden van de gemeente Asse die af en aan lopen. De verhuis van de bibliotheek van Zellik is in volle gang. Er is duidelijk haast bij, want op 2 september gaat de nieuwe bibliotheek in de splinternieuwe vrijetijdssite āt Gezel al de deuren openen.
āEen deel van de boeken dat niet mee verhuist, werd al afgevoerd. Maar er zijn zeker zoān 50.000 boeken, tijdschriften en spelletjes die mee verhuizen naar onze nieuwe bibliotheekā, zegt bibmedewerker ZoĆ« Junius. Samen met haar collega Charlotte Verheyen maakt ze de rekken in de oude bib leeg. āWe schrijven op de dozen welke boeken er juist inzitten. Enkele werkmannen van de gemeente brengen de boeken dan naar āt Gezel waar onze twee collegaās Karen en Kato ze in het juiste rek steken. Zoān 130 dozen gaan constant op en af. Het is een zware klus, we zijn blij dat de werkmannen met de dozen mogen sleuren.ā
De laatste boeken zullen op 2 september door het vierde leerjaar van GLS De Regenboog verhuisd worden. āMet een kruiwagen halen ze het laatste boekenrek leeg en trekken ze naar āt Gezel waar ze de boeken in het juiste rek mogen plaatsen. Dan kan onze nieuwe bib officieel openenā, klinkt het bij bibmedewerker Charlotte. Tot dan kunnen er ook geen boeken teruggebracht worden, maar het boetesysteem is tijdelijk stilgelegd.
Hoewel het oude bibliotheekgebouw zijn charme had, kijken alle bibmedewerkers toch uit naar de verhuis naar het nieuwe gebouw. āWe gaan daar veel meer licht en ruimte hebbenā, klinkt het. āNiet meteen om onze boekcollectie uit te breiden, wel om extra zit- en leeshoekjes in te richten. Er komt ook een hele ruime speelhoek in de bibliotheek en grotere werkplekken met meer computers. De speel-o-theek verhuist ook naar de Zellikse bib, voor de uitbating zoeken we nog enkele vrijwilligers.ā
De bibliotheek zal in āt Gezel ook deel uitmaken van een grotere gemeenschap. Want naast de bibliotheek is er ook ruimte voor een cafetaria, het Zellikse jeugdhuis, een Overkophuis en de lokalen van de Chiro en andere verenigingen. āWe willen daar echt een grote gemeenschap creĆ«ren, dus het is tof dat er verschillende organisaties samenzitten. Hopelijk ontdekken de Zellikenaren snel onze nieuwe bib.ā
Maar eerst moeten er dus nog heel wat boeken ingepakt en verhuisd worden. āEr komt nog veel bij kijken, want ook de zelfscanās en de kassa moeten mee verhuizen. Gelukkig zijn we nu met vier om te helpen. Bij de vorige verhuis 24 jaar geleden waren er slechts twee medewerkers en dat was echt verschrikkelijk.ā Het gebouw van de oude bibliotheek zal overigens opnieuw ingericht worden als school.