Leerlingen van GTSM bezochten de 15de Wing Luchttransport in Melsbroek

4 EMT en 4 TW brachten op donderdag 13 maart een bezoek aan de 15de Wing Luchttransport in Melsbroek. Die vijftienjarigen, die de richtingen elektronische technieken en toegepaste wetenschappen volgen, gingen daar niet naar toe om vliegtuigen te spotten, maar wel om hun ogen de kost te geven bij de werking en onderhoud van de A400M of het werkpaard van de Belgische defensie. Dit alles kadert in hun toekomstmogelijkheden.

Bij Defensie, waar acht toestellen, waaronder een Luxemburgs, in beheer zijn, zijn ze niet weinig fier op deze enorme transportkolossen. De leerlingen van meester Luc De Ridder en Tom Van Biesen keken zich de ogen uit in de enorme hal die voor deze allround-inzetbare vliegtuigen op anderhalf jaar is neergepoot. In zo’n gebouw van 14.000 m² met een hoogte van 35m was het toch even met de ogen knipperen.

Iedereen mocht vervolgens de A400M in die op onderhoud was. Men moet het gezien om te geloven  een hoe ruim de romp van deze krachtpatser wel is. De werking en het reilen en zeilen aan boord werd deskundig uitgelegd aan de 31 leerlingen. Ze mochten ook een kijkje nemen in de cockpit. De gids liet overigens niet na om de jongeren warm de te maken voor een carrière bij Defensie. Dat het leerrijk was is een feit en als toemaatje mocht de groep ook nog een bezoekjes aan de helikopters van de Federale Politie. (eb)

0 0 stemmen
Artikel waardering

Reageren op dit artikel

Online reageren kan enkel op artikels van de laatste veertien dagen via onderstaand vakje. Reacties worden gemodereerd.
Abonneer
Laat het weten als er
guest

0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x