Politie houdt 2 dagen controleactie tegen afleiding achter het stuur

De politie houdt een nieuwe nationale controleactie in de strijd tegen afleiding achter het stuur. 48 uur lang controleert de politie automobilisten en sensibiliseert ze tegen het gebruik van de gsm achter het stuur, en andere vormen van afleiding bij het rijden.

Het gaat om een actie over heel België, van de federale en lokale politie. De controles gebeuren zowel zichtbaar als anoniem, met mobiele en vaste ploegen. De actie duurt 48 uur en loopt sinds afgelopen middernacht (dinsdag op woensdag, red) tot en met donderdagnacht.

“Zowel de federale wegpolitie als de lokale politiezones zullen bestuurders die zich tijdens het rijden laten afleiden, gericht controleren. Door deze actie aan te kondigen, willen we de bestuurders laten nadenken over dit onverantwoorde gedrag dat een van de belangrijkste ‘killers’ op onze wegen blijft”, klinkt het in een persbericht. 

De politie roept bestuurders op om de verkeersveiligheidsregels na te leven en te kiezen voor een “handsfree” oplossing om gevaarlijke situaties te vermijden.

0 0 stemmen
Artikel waardering

Reageren op dit artikel

Online reageren kan enkel op artikels van de laatste veertien dagen via onderstaand vakje. Reacties worden gemodereerd.
Abonneer
Laat het weten als er
guest

0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Topartikels bij Goeiedag.be

0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x