OPWIJK - GO! Basisschool De Duizendpootrakkers uit Opwijk is laureaat geworden van de Oxfam-scholenactie ‘Ik leg de lat hoog’. Deze actie, die in 2025 aan haar 27ste editie toe was, bereikte meer dan 50.000 deelnemers in 205 scholen en zette sterk in op bewustwording rond de situatie van cacaoboeren in het Zuiden.
De Duizendpootrakkers sprongen in het oog met een tweedehandsbeurs voor kledij, waarbij kinderen en ouders zich samen inzetten voor duurzaamheid. De actie bracht 284 euro op en leverde daarnaast een mooie hoeveelheid ingezamelde kledij op.


Voor haar engagement ontving de school een officiële erkenning als laureaat, samen met een prijs ter waarde van 100 euro. De prijsuitreiking vond plaats op vrijdag 27 maart in de wereldwinkel van Opwijk.
“Met deze erkenning wordt niet alleen de inzet van de school beloond, maar ook het enthousiasme van leerlingen, ouders en leerkrachten die zich samen inzetten voor een meer eerlijke en duurzame wereld,” aldus schooldirecteur Sam Panckcoucke. (eb)









