Koningschieting in Mazenzele komt er stilaan aan

Tradities dienen om in ere gehouden te worden en daar kennen ze bij de Sint-Pietersgilde alles van. Op zondag 8 juni houdt, de ondertussen 484 jaar oude, Koninklijke Sint Pietersgilde uit Mazenzele haar jaarlijkse koningschieting op de Dries in Mazenzele (Opwijk).

“We kunnen rekenen op een ruime belangstelling vanuit ons kleine dorp maar ook van daarbuiten,” aldus hoofdman Wilfried De Koster. “Het is best een spannende strijd onder de schutters om te zien wie een jaar lang ‘de braak’ mag dragen.” Vorig jaar lukte Johan Dhaenens erin om de koningsvogel naar beneden te halen.

Wees maar zeker dat de Dries weer goed vol zal lopen om dit spektakel te komen aanschouwen en te zien wie zich een heel jaar lang koning van de Sint Pietersgilde mag noemen.

Het begint die zondagnamiddag om 14 uur met de optocht naar de wip. Eerst drie rondjes rond de wip en dan steekt de oudste gildeman de hoofdvogel op de wip. De koning en daarna de hoofdman doen een ereschot en vervolgens schieten de gildebroeders, met twee nieuwe leden, in volgorde van toetreding. (eb)

0 0 stemmen
Artikel waardering

Reageren op dit artikel

Online reageren kan enkel op artikels van de laatste veertien dagen via onderstaand vakje. Reacties worden gemodereerd.
Abonneer
Laat het weten als er
guest

0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Topartikels editie Asse-Merchtem-Opwijk

0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x