cd&vplus dreigt weg te blijven van extra gemeenteraad op 13 oktober

MERCHTEM - De extra gemeenteraad van 13 oktober blijft de gemoederen beroeren. Ook cd&vplus dreigt nu weg te blijven van die zitting.

“De meerderheid kondigde tijdens de gemeenteraad van twee weken geleden aan dat er nood was aan een extra gemeenteraad. Reden was dat de hoogdringendheid van enkele dossiers en het willen versnellen van de vervanging van schepen Julie Asselman. “We hebben de agenda aandachtig bekeken en er zijn geen punten bij die geen week kunnen wachten,” laat fractieleider voor cd&vplus Toon Luypaert weten.

“De gemeente Merchtem wil drie gemeenteraden organiseren in vier weken. Het organiseren van een gemeenteraad kost zo’n 5.300 euro aan presentiegeld. Volgens oppositiepartij cd&vplus dient er in tijden van budgettaire krapte de tering naar de nering worden gezet. 

Vorige gemeenteraad stelde de meerderheid dat ze er financieel slecht voorstonden. Waardoor ze ons subsidiereglement voor cultuurverenigingen niet wilden goedkeuren. Ze moeten naar eigen zeggen met de luizenkam door de begroting gaan. Wel wij stellen voor om al een dikke 5.000 euro te besparen door de agendapunten van de gemeenteraden van oktober samen te voegen op één gemeenteraad,” vervolgt gemeenteraadslid Lien Casier. 

“Cd&vplus vraagt dus concreet aan de voorzitter van de gemeenteraad dat ze de agenda van 13 oktober en 20 oktober samenvoegt. Die agendapunten zijn al bekend en kunnen we dus voorbereiden tegen de gemeenteraad van 13 oktober. Dus ofwel worden de punten van 20 oktober bij hoogdringendheid geagendeerd op 13 oktober. Ofwel wordt de hele agenda de week nadien afgehandeld. Als ze blijven vasthouden aan twee gemeenteraden op twee weken tijd, dan zullen we op 13 oktober afwezig zijn

In dat geval ontbreekt de gemeenteraad aan voldoende stemgerechtigden. Want de andere oppositiepartij Pro heeft ook aangegeven dat ze voor de extra gemeenteraad hun kat zullen sturen. “Als de meerderheid die gemeenteraad toch wil laten doorgaan dan krijgen de raadsleden van de meerderheid wel een zitpenning om uiteindelijk niets te kunnen stemmen. Dus zou pas helemaal morsen zijn met belastinggeld,” besluit Luypaert.  (eb)

0 0 stemmen
Artikel waardering

Reageren op dit artikel

Online reageren kan enkel op artikels van de laatste veertien dagen via onderstaand vakje. Reacties worden gemodereerd.
Abonneer
Laat het weten als er
guest

0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Topartikels editie Asse-Merchtem-Opwijk

0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x