Honden bijten geitjes dood aan MOT

GRIMBERGEN - De geitjes die in een weide stonden aan de Liermolen van het Museum voor Oudere Technieken (MOT) in Grimbergen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag aangevallen door twee ontsnapte honden uit de buurt. Twee van de drie geiten werden doodgebeten, een derde bleef gewond achter. De buurt reageert geschokt.

“We zijn erg aangedaan door de honden die over de omheining sprongen om Tessa, Janneke en Witje, onze drie geiten, aan te vallen”, zegt directeur Steven De Waele van het Museum voor Oudere Technieken (MOT) in Grimbergen. “De geitjes stonden in een omheinde omgeving aan de Liermolen. Twee van de drie geiten zijn doodgebeten, de derde werd verzorgd door een dierenarts en blijft nu nog even revalideren op het terrein. Het was eerder al de bedoeling om de geitjes over te brengen naar iemand die ze wilde adopteren. Het laatste geitje zal na revalidatie worden geadopteerd.”

“Dat dit nu zo gebeurt, is zeer betreurenswaardig”, zegt bevoegde schepen Philip Roosen (N-VA). “De weide waar onze drie geiten aan het grazen waren, krijgt volgens het nieuwe inrichtingsplan op termijn een andere invulling. De geitjes zouden sowieso een ander onderkomen krijgen. Het is immers niet de kerntaak van onze gemeente om geitjes te houden in het MOT. Alles was voorzien voor de verhuizing naar een veilige plek. Het is bijzonder jammer en pijnlijk dat ze een week voor de verhuis zijn doodgebeten.”

Korpschef Jurgen Braeckmans van de politiezone Grimbergen is ook met de zaak begaan. “Het gaat om honden die ontsnapt zijn uit de buurt, en dat kon door die eigenaar vermeden worden”, zegt de korpschef. “Dit is niet zomaar een ‘fait divers’. De honden breken volgens onze informatie meermaals uit.”

“Er zijn eerder al maatregelen opgelegd voor de eigenaar over de omgang met zijn honden. We gaan in overleg met de burgemeester en met de gemeentelijke diensten bekijken welke maatregelen we kunnen opleggen. De betrokken eigenaar was immers al gekend voor eerdere feiten. Wat als die honden uitbreken en in plaats van een geitje, een kind aanvallen? Dit komt sowieso ter sprake op het eerstkomende veiligheidsoverleg met de gemeente.”

Aan de Liermolen zijn inmiddels grote herinrichtingswerken aan de gang. “We pakken samen met het gemeentebestuur niet alleen de gebouwen maar ook de omgeving grondig aan”, zegt schepen Roosen. “Met Vlaamse steun werken we in het kader van Water+Land+Schap aan een betere waterhuishouding en natuurvriendelijke inrichting. Het regenwater gaat niet meer rechtstreeks in de Maalbeek maar slaan we op voor gebruik. Op het erf komen er wadi’s die zich bij felle regenbuien vullen zodat het water langzaam in de bodem sijpelt.”

“In de weide waar onze drie geiten graasden, komt er een poel met daarrond een wadi beplant met inheemse bloeiende planten”, vervolgt Steven De Waele. “Al dat water zal veel amfibieën en insecten aantrekken. Ooit was deze weide een hoogstamboomgaard. Die planten we terug aan en maken we publiek toegankelijk.”

0 0 stemmen
Artikel waardering

Reageren op dit artikel

Online reageren kan enkel op artikels van de laatste veertien dagen via onderstaand vakje. Reacties worden gemodereerd.
Abonneer
Laat het weten als er
guest

0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Populair in editie Grimbergen-Meise

0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x