MERCHTEM - Oktober is een maand die tal van bijzondere momenten bevat die zorg en zorgverleners belichten. “Wij grijpen deze kans om hen allemaal in de verf te zetten. Niet één week, maar een hele maand staat bij ons in het teken van de paramedicus,” aldus Laura van Weijnen, praktijkcoördinator van De Kubus.
“De reden? Heel eenvoudig! De paramedici, artsen en zorgverleners zijn er élke dag. Vaak achter de schermen, maar altijd met een onmiskenbare impact. Hun zorg, aandacht en toewijding verdienen het om zichtbaar gemaakt te worden.
Dit jaar plaatsen we kunst en cultuur binnen de zorgsector centraal. Cliënten en patiënten worden ondergedompeld in de kracht van creativiteit: kunst die inspireert, troost en vreugde brengt.”
De tentoongestelde werken zijn ontstaan in samenwerking tussen cliënten en paramedici en tonen hoe zorg en creativiteit elkaar versterken. Ze weerspiegelen liefde, geduld en verbondenheid. “Een maand lang zullen deze kunstwerken onze gangen sieren. Om onze dagelijkse werking niet te verstoren, is de tentoonstelling niet openbaar toegankelijk.”

Toch kan iedereen de sfeer en de creatieve resultaten in De Kubus bewonderen via de website (www.dekubusmerchtem.be – Kubus Nieuws). “Dit warme initiatief was enkel mogelijk dankzij de inzet en generositeit van vele mensen en kunstenaars die hun werk en inspiratie met ons hebben gedeeld. Onze oprechte dank gaat uit naar iedereen die heeft bijgedragen,” besluit Van Weijnen. (eb)

