MERCHTEM - Het gemeentebestuur van Merchtem blijft investeren in een veilige gemeente. Vandaag zijn al meerdere gemeentelijke gebouwen uitgerust met een publiek toegankelijk AED-toestel.
Zo’n Automatische Externe Defibrillator (AED) is een draagbaar apparaat dat een elektrische schok toedient bij een hartstilstand, om het hartritme te herstellen. Snel handelen is cruciaal. Wie binnen de eerste 6 minuten een AED gebruikt, verhoogt de overlevingskans aanzienlijk.
“Het gemeentebestuur kreeg in het verleden al enkele aanvragen van zorgverleners om een toestel dichtbij hun praktijk te plaatsen. Aangezien op deze manier het netwerk van beschikbare AED’s verder uitgebreid wordt, voorziet het college een subsidie voor (para)medische dienstverleners die zelf een publiek toegankelijk AED-toestel wensen te voorzien aan hun praktijk of gebouw in Merchtem,” aldus schepen van Welzijn en Sociale zaken Reinhoud De Bosscher.
De subsidie dekt de kost van de buitenkast waarin het toestel veilig wordt bewaard. De aanschaf en het onderhoud van het toestel blijven ten laste van de aanvrager. Uit een recente marktbevraging blijkt dat het toestel 1.030 euro kost en de buitenkast 299 euro (prijzen exclusief btw).
De locaties van de toestellen in Merchtem zijn terug te vinden op www.merchtem.be/defibrillator.
Geïnteresseerde zorgverleners kunnen zich kandidaat stellen via het digitale formulier op www.merchtem.be/aanvraagdefibrillator. De deadline is 31 augustus 2025. (eb)