Minister zet plannen voor sneltram A12 ‘on hold’

GRIMBERGEN / MEISE - Burgemeester van Londerzeel en Vlaams parlementslid Nadia Sminate (N-VA) wil de werken voor de sneltram langs de A12 tussen Willebroek en Brussel laten stopzetten. Vlaams minister van Mobiliteit Annick De Ridder (N-VA) bevestigt dat de plannen inmiddels ‘on hold’ staan.

De sneltram A12 zou vanaf 2031 moeten rijden tussen Willebroek en Brussel. In Vlaanderen zal de tram haltes hebben in Willebroek, Londerzeel, Wolvertem, Meise en Strombeek-Bever. Het doel is dat pendelaars in 40 minuten van Willebroek naar Brussel en omgekeerd kunnen reizen. Maar daarom is er nog geen draagvlak in alle gemeenten voor de sneltram, zo blijkt uit de reactie van burgemeester Nadia Sminate (N-VA).

“De initiële plannen om tot Brussel-Noord te gaan, zijn geschrapt”, zegt Sminate. “Aan een tram die maar tot de Heizel gaat, hebben de inwoners van Londerzeel niets. De lasten van de sneltram zijn nu voor de inwoners van Londerzeel, maar er zijn geen lusten voor ons. Vele Londerzelenaren werken in de Noordwijk. Het is onzinnig dat ze dan nog eens zouden moeten overstappen op ander openbaar vervoer om tot daar te geraken.”

“Er is ook geen draagvlak voor. We zijn vragende partij om meer te investeren in andere mobiliteitsmaatregelen, zoals de afwikkeling van de verkeersstromen in de omgeving van het kruispunt van de Kerkhofstraat met de A12 dat zal worden heraangelegd. Een snelle fietsverbinding naar Brussel is ook nodig.”

Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Annick De Ridder bevestigt dat het dossier ‘on hold’ is gezet. “Het is ook zo dat er nog geen Brusselse regering is en dat er dus van daaruit ook een akkoord moet zijn voor de verbinding van de sneltram. De sneltram is geen prioriteit voor deze legislatuur.”

Gemeenteraadslid Roel Anciaux (Samen Anders / Vooruit) uit Meise laat alvast weten dat Vooruit het niet eens is met de beslissing van de minister. “Vooruit wil dat er zo snel mogelijk werk wordt gemaakt van de sneltram. Meise heeft dit nodig. Dit uitstel is niet het standpunt van de Vlaamse regering. Als burgemeester Sminate de sneltram in Londerzeel niet wil, dan kan ze de haltes laten schrappen in Londerzeel.”

Ook parlementslid Hans Bonte (Vooruit) uit Vilvoorde reageert. “Dit is ongezien, een pure ‘nimby reflex’ van één burgemeester dreigt een enorme investering van 550 miljoen euro in kwaliteitsvol openbaar vervoer in de Rand in de prullenbak te doen belanden”, zegt Bonte. “Burgemeester Sminate gedraagt zich als het loopmeisje van de Antwerpse N-VA-minister om middelen die voorzien zijn om de verkeersknoop rond de hoofdstad te verlichten in de Antwerpse Oosterweelwerken te investeren.”

“De partijbelangen van mijn collega Sminate gaan voor op de belangen van de brede regio rond Meise, Londerzeel en Willebroek”, gaat Bonte verder. Hij roept de politici uit Halle-Vilvoorde op – en het Toekomstforum in het bijzonder – om in actie te schieten om deze belangrijke investering voor onze regio niet verloren te laten gaan.

Ook Brussels minister van Mobiliteit Elke Van den Brandt (Groen) reageert fel. “Burgemeester Nadia Sminate beweert dat de Brusselse regering beslist zou hebben de tram niet langer verder te zetten tot Brussel-Noord, maar halt te laten houden aan de Heizel. Dat klopt niet. In elke voorbereidende stap werd gewerkt met hetzelfde gegarandeerde Brusselse tracé via grotendeels bestaande tramsporen vanaf de Heizel tot aan Brussel-Noord. Dat tracé staat ook al jaren in de info-brochures van hun eigen Vlaamse administratie, De Werkvennootschap, over dit project.”

De Brusselse minister reageert verbolgen nu ook de Vlaamse collega, minister van Mobiliteit Annick De Ridder (N-VA) het project plots “geen prioriteit” meer noemde. Van den Brandt: “Waarom zet de N-VA dit plots ‘on hold’? Wil Vlaanderen dan pendelaars in de auto richting Brussel blijven duwen terwijl ze de alternatieven begraven? Er is méér openbaar vervoer nodig om de files aan te pakken.”

0 0 stemmen
Artikel waardering

Reageren op dit artikel

Online reageren kan enkel op artikels van de laatste veertien dagen via onderstaand vakje. Reacties worden gemodereerd.
Abonneer
Laat het weten als er
guest

0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Populair in editie Grimbergen-Meise

0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x