‘Oude Meme-sters’ is een nieuw project van de leerkrachten geschiedenis en economie van het Sint-Donatusinstituut, campus Markt (Merchtem), namelijk Gunther Eggermont, Florian Atakan en Wouter Robberechts). . Het project loopt ondertussen al enkele dagen.
“Wie bij sommige lokale ondernemers van Merchtem langs gaat, zal deze maand zeker iets ongewoons opmerken. Tot 9 mei zullen er immers ‘memes’ te zien zijn in verschillende vitrines of in de zaak van lokale zelfstandigen in Merchtem-centrum,” aldus Wouter Robberechts, leerkracht geschiedenis.
“Met dit project willen we kunstwerken uit de renaissance en barok (15de-18de eeuw) onder de aandacht brengen. Dat deden we door ze in een nieuw jasje te steken: de leerlingen van het 4de jaar bestudeerden een kunstwerk naar keuze en toverden dat om tot een “meme”. Dat is de Engelse benaming voor een soort spotprent waarbij de maker zich doorgaans afvraagt wat er door je hoofd gaat bij het zien van het kunstwerk. De naam ‘Oude Meme-sters’ is dan ook een knipoog naar ‘Oude Meesters’, de benaming voor schilders tussen de 14de en 18de eeuw.”
Met deze memes gingen de leerlingen van het zesde jaar BeWe en B&O in de lessen economie aan de slag. In de lessen rond marketingstrategieën onderzochten ze hoe o.m. (lokale) zelfstandigen hun waren ‘aan de man brengen’. In overleg met Merchtemse zelfstandigen onderzoeken de leerlingen of een project als de ‘Oude Meme-sters’ een meerwaarde kan zijn in de uitstalramen van de deelnemers.
“Het project ‘Oude Meme-sters’ is tot slot ook een opwarmertje voor de opendeurdagen van het Sint-Donatusinstituut, campus Markt op vrijdag 9 mei 2025 (17u00-21u00). Op die dag willen we niet enkel de werking van onze school onder de aandacht brengen, maar ook nog meer (kunstzinnig) talent van onze school,” besluit Robberechts. (eb)