Landbouwingenieur Albert Coomans viert honderdste verjaardag

In woonzorgcentrum Hof ter Waarbeek in Asse werd vrijdagavond de honderdste verjaardag van Albert Coomans gevierd. De landbouwingenieur groeide op in Tenberg en was vorig jaar nog jurylid van de Shetlandprijskampen op vijftien jaarmarkten.

Het liefst van al had Albert zijn honderdste verjaardag gevierd tussen de dieren op een jaarmarkt. Maar het jaarmarktseizoen moet nog beginnen en dus stemde de nieuwste honderdjarige van woonzorgcentrum Hof ter Waarbeek zich meer dan tevreden met een stuk taart en een glaasje champagne, omringd door zijn familie en medebewoners. En dat hij ook buiten Asse nog zeer gekend is, getuigen de tientallen verjaardagskaarten die hij mocht ontvangen.

“Ik ben vereerd, want ik sta niet zo vaak in de schijnwerpers. Maar ik geniet wel van deze fijne attenties”, sprak de jarige nadat hij van schepen Edwin Fabri de felicitaties van het gemeentebestuur én het koningshuis in ontvangst had genomen. Albert Coomans werd op 31 januari 1925 geboren op een boerderij in Tenberg. Daar groeide hij op tussen de beesten en de boeren, waarna hij voor landbouwingenieur ging studeren. Zo werd hij rijkstuinbouwingenieur voor de provincie Brabant.

“Zo bleef ik contacten onderhouden met de landbouwers. Ik ben altijd een boerenzoon gebleven”, zegt Albert. “Vooral in de teelt van druiven, aardbeien en witloof, toch wel grote troeven in onze provincie, had ik de technische kennis en expertise. Ik leef echt mee met de landbouwers.”

Die stiel kon hij ook na zijn professionele carrière niet loslaten. Albert werd een veelgevraagd jurylid tijdens de dierenprijskampen van jaarmarkten in de provincie. “Ik groeide op tussen de paarden en heb een grote passie voor Shetlanders. Vorig jaar was ik nog jurylid op vijftien jaarmarkten. Ik hoop dat ik dit jaar snel opnieuw op gang kan gaan.”

Want tot vorig jaar woonde Albert nog thuis, maar een zware val en bijhorende bekkenbreuk deden hem in Waarbeek belanden. Maar ook daar blijft hij even goedlachs en welbespraakt. Zelf had hij niet gedacht dat hij honderd jaar zou worden. “Af en toe lachen en eens een zwanske maken, dat is goed voor alle organen. En zeker blijven werken met volle goesting”, dat zijn volgens Albert de geheimen om honderd te worden.

0 0 stemmen
Artikel waardering

Reageren op dit artikel

Online reageren kan enkel op artikels van de laatste veertien dagen via onderstaand vakje. Reacties worden gemodereerd.
Abonneer
Laat het weten als er
guest

0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Topartikels editie Asse-Merchtem-Opwijk

0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x